GRÄDDKANNA, samt SÅSSLEV, silver, England. Tot vikt 214 g.

Såsslev, London 1813-14. Gräddkanna, kaskform, Birmingham 1 900-talets andra del, H 13,5.

Såsslev medvapen. Mindre bruksslitage. Gräddkanna m fylld fot.

Utropspris
1 500 SEK