BÄGARE, silver, Christoffer Bauman, Hudiksvall, 1778. Vikt ca 81 g.

Svisselerad floral dekor. Invändig förgylld. H 9,5.

Buckla. Förgyllning med ställvis slitage. Bruksslitage.

Utropspris
1 800 SEK