MATSKEDAR, 2 st samt TESKEDAR, 3 st, silver, 1800-tal. Tot vikt ca 135 g.

Matsked, Nils Lorens Kjellberg, Kalmar 1818, L 20,5. Matsked, Andreas Isberg, Skänninge 1814, L 21. Teskedar, Carl Olof Holm, Vadstena 1847, modell franska liljan, L 14.

Slitage. Graverade monogram. Bucklor. 1 matsked graverad 1818 på framsidan.

Utropspris
1 000 SEK