SERVISDELAR, 98 delar, flintgods, "Washington", Rörstrand, 1900-talets början.

5 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 17 djupa tallrikar, 33 mattallrikar, 15 förättstallrikar, såssnipa på fot, 14 assietter, 3 terriner, 4 kaffekoppar med fat, kanna, 2 slevfat samt fiskfat.

Bruksslitage, flisor, sprickor, missfärgningar samt ett fåtal delar med lagningar. 4 + 2 fat medföljer.

Utropspris
4 000 SEK