SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800/1900-tal.

Spegel med rak ramlist med dekor. Genombrutet krön. Fasett slipat glas. L ca 62, H 129.
Konsolbord med vit stenskiva. Svängda ben. Kopplade ben. Mitten dekor i from av en snäcka. L ca 68, B ca 32, H ca 87.

Bruksslitage. Märken och repor. Lagningar i dekoren. Färgbortfall. Repor i skivan.

Utropspris
3 000 SEK