STOLAR, ett par, gustaviansk provins, 1800-talets början.

Genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe. Runda kopplade svarvade ben. Bär spår efter olika färglager.

Bruksslitage. Märken och repor. Delvis bytta delar på insidan av sargen. Färgslitage. Maskstunget.

Utropspris
2 500 SEK