FÅTÖLJER, ett par, nyrokokostil, 1900-tal.

Bonat trä. Svängd form, skuret ryggkrön, svängda ben. Stoppade, klädda i grönt tyg.

Bruksslitage, repor. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK