Rak from. Rakt profilerat krön. Smal skåpdörr med bakom liggande hylla. Beslag i smidesjärn. Bär spår av olika färglager. L ca 445, B ca 24,5, H ca 54.
Bruksslitage. Märken och repor. Färgslitage. Sprickor. Maskstunget. Löst sittande delar. Nyckel saknas. Nyckel saknas.