SKÅl, STOP samt VAS, silver. Tot. vikt ca 527,4 gr.

Skål, silver 800, bär finska importstämplar, Yrjö Salmela Oy, Åbo 1941. L 27, h 6.
Stop, invändigt förgyllt, Åbo 1952, h 10.
Vas, Pirkan Kultaseppä, 1950-tal, h 24.

Namngravyrer, anlöpningar, bruksslitage.

Utropspris
120 EUR