MATSKEDAR, 12 st, silver, WL, Stockholm samt CC Carlen, Norrköping, 1800-tal. Vikt 721 g.

6 st, CC Carlen, Norrköping, l 22 samt 6 st, med mästarstämpel WL, Stockholm, l 21.

Bruksslitage, bucklor samt gravyr.

Utropspris
1 500 SEK