Skål, glas. Mats Jonasson, sign 1989 o numr 1/25.

Graverad dekor av stridstuppar. Djupgraverad samt även graverad på ovansidan. Sign Mats Jonasson studio 1989 1/25 G.J. H 16, diam 45.

Obetydliga repor i botten.

Proveniens

Enligt uppgift utförd av konstnären själv.

Utropspris
4 000 SEK