STOLAR, 8 st, nyrenässans, 1800-talets senare del.

Ek samt ryggstöd och sits i skinn. Skuren, genombruten dekor.

Skadade samt nedsuttna sitsar. Slitage, avslag, kompletterade.

Utropspris
6 000 SEK