MATTA, semiantik Malajir. Ca 498 x211.

Mörkblåmelerad botten med polykromt heltäckande, stiliserat blom- och växtmönster. Kamelhårsfärgad huvudbård med blomranka.

Ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, smärre skador, lagningar, ställvis fälld. Sidorna med smärre skador, långsidorna med obetydliga trampveck.

Utropspris
6 000 SEK