FÅTÖLJER, ett par, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950-tal, brickmärkta.

Svartlackerat underrede. Senapsgul och petroleumblå klädsel. En gjord 1955 och den andra är gjord 1956.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK