BESTICK, 50 delar, silver, "Diplomat" GAB 1950-/60-tal. Vikt exkl knivar ca 920 g.
6 bordsknivar, 6 bordsknivar m tandat blad, 2 smörknivar, 12 bordsgafflar, 6 efterrättsgafflar, 6 teskedar, 12 kaffeskedar. Samtliga knivar med blad av rostfritt stål. Formgiven av Gustaf Jansson.
Repor, slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.