PIEDESTAL, Louis XVI -stil,1800/1900-tal.

Skiva i sten. Genombruten kant i mässing. Låda i sargen samt en liten utdragsskiva. Dekor i mässing. Raka kopplade ben med mässingsavslut. I mitten en kotte. L 27, H 26,5, H 86.

Slitage. Märken och repor. Stenskivan sprucken. Något vinglig.

Utropspris
1 500 SEK