TALLRIKAR, 3 st, porslin, Popov, Ryssland 1800-talets mitt.

En djup samt 2 flata tallrikar. Målade landskapsmotiv i bruna nyanser, brätten och kanter med förgylld dekor. Diam. 22,5-23,5.

Slitage, repor.

Utropspris
300 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

45. Spelbord, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
14 000 SEK