Träskulptur från 1900-talets andra hälft.

Denna skulptur är skuren i valnöt och bär signaturen "G Perrier. Den är 75 centimeter hög och föreställer Nikita Chrusjtjov.

Föremålet har enstaka repor och torksprickor. Det finns även mindre skador.

Utropspris
5 000 SEK