SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets slut. Gustaviansk

Förgylld och bronserad. Snidad dekor av bladformationer och spiralband. Antikiserande figurmedaljong av gips. Höjd 178, bredd 69 cm.

Dekorlagningar, dekorskador, mindre dekorkompletteringar.

Utropspris
15 000 SEK