BORDSGARNITYR, 3 delar, Louis XVI-stil, urtavlan märk Raingo Frès, Paris, omkr 1900.

Förgylld metall. Bordspendyl och ett par kandelabrar. Pendylen med krönande urna, dekor av ymnighetshorn och rosett. H 38. Kandelabrar för två ljus, emaljdekor, löstagbar överdel. Krönande pinjekotte. H 38.

Slitage, förgyllningen delvis bortputsad. En kandelaber lös i monteringen. Pendylens funktion ej kontrollerad. Nyckel saknas.

Utropspris
8 000 SEK