VÄSKA, antik/semiantik Kashgai. Ca 70 x 63.

Mörkbrun botten med polykrom medaljong stiliserade växter och figurer. Benvit huvudbård med stiliserad växtranka. Slätvävd baksida.

Slitage, något smutsig, fläckar, skador, hål, lagningar, trampveck.

Utropspris
3 000 SEK