TOBAKSBURK OCH SPELDOSA, fanerade med björk, 1800-/1900-tal.

Burkens H 17. Speldosans L 15.

Tobaksburk med smärre fanerskador. Speldosans funktion ej testad.

Utropspris
1 000 SEK