VÄGGLAMPA, formgiven av Paolo Rizzato för Arteluce, Italien, formgiven 1973.

Modell 265. Svartlackerad metall. Ljusarm med tyngd, l ca200. Väggfäste. Etikettmärkt.

Slitage. Ställvis repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK