STOLAR 10 st SAMT KARMSTOLAR ett par, England omkring sekelskiftet 1900 till 1900-talets andra hälft.

Mahogny, sköldformad genombruten rygg med fjäderplymsliknande dekor. Nedåt avsmalnande ben med fotkryss. Stoppade sitsar.

Slitage, sprickor, lagningar, repor. Fläckat tyg.

Utropspris
5 000 SEK