PARTI GLAS, 3 delar, Finland, bla. Tapio Wirkkala, Iittala, 1950-tal.

Transparent glasmassa med gultonat underfång, h 18,5. Tapio Wirkkala, Iittala, transparent glasmassa med slipad dekor i form av linjer, h 5-17,5.

Repor.

Utropspris
1 800 SEK