SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Polykrom dekor av figurscener. Diam 20, h 9.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, sprickor, fotringsnagg. En skål med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK