Madeleine Pyk – en samling F769

BYRÅ, Holland, tidigt 1800-tal.

Mahognyfanér, intarsiadekor, fyra lådor flankerade av kolonner. L 92, b 47, h 99. Nyckel finns.

Slitage, skador, sprickor, list saknas, fanérskador, fanérbortfall, renoverad samt kompletterad. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK