SKÅL samt BLÄCKSTÄLL, flintgods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg 1928 och 1929.

Skål, grönglaserad med förgylld dekor, diam 21,5, h 8, bläckställ, gulglaserat med förgyllda detaljer, h 11 cm.

Krackelyrer. Glasyrnagg.

Utropspris
1 800 SEK