SOFFBORD, Bernt Petersen, Wortz Mobelsnickeri 1960-tal,

Rak form i massiv jakarandafanér. Egyptiserande benavslut. Bordet Udført hos Wörts Møbelsnedkeri på 1960-talet. L 128, b 50, h 55.

Visst slitage på ytan, missfärgningar och skador.

Utropspris
6 000 SEK