FICKUR, silver, urtavla och urverk märkt Elgin, USA, omrk 1900.

Savonettur, två boetter, vit emaljurtavla, liten sekundvisare, mineralglas, diam 59mm. Serienr 5799626. I etui.

Ej funktionstestad. Slitage. Bucklor. Kraftigt repigt glas. Smärre hårsprickor på urtavla.

Utropspris
1 500 SEK