Allmoge
321600

SKÄNK, allmoge, 1800-talets första kvartal.

Originalmålning i brunt o svart. Skiva med tråg. Två lådor samt två dörrar. Svarvade kolonner. L 154, B 50, H 124.

Smärre sprickor. Ställvis hårt slitage. Färgbortfall. Repor.

Utropspris
7 000 SEK