MATSALSMÖBLEMANG, 11 delar, "Ambassadör", Carl Malmsten.

Vitlackerat. Bord och 10 stolar. Utdragbart bord med nedfällbara stödben. 2 iläggsskivor med sarg och 4 utan sarg à 58 cm. L 162 (tot l 450, endast 5 iläggsskivor kan vara i samtidigt), b 112, h 74.

Slitage, smärre skador på bordet, något ostadigt vid full förlängning, avskavd färg, ställvis ned i träet. Stolsitsarna med slitage och fläckar.

Utropspris
12 000 SEK