Madeleine Pyk – en samling F769

GRÄDDKANNA samt SOCKERSKÅL, silver, rokokostil, import stmpl. 1900-tal. Vikt 200 g.

Svängda bukiga former, gräddkanna med svartlackerat trähandtag. H 5,5-9.

Bruksslitage, trähandtag med färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK