Smycken
323517

ÖRHÄNGEN, ett par, guld 14K, emalj och diamanter samt förgylld metall. 1900-talets senare hälft. Ostämplade.

Runda örhängen med totalt åtta rosenslipade diamanter infattade i kvadratisk form med svarta, emaljerade detaljer. Diam. 1,8. L 2,5.

Omgjorda samt kompletterade. Slitage, bristningar, skador i stenar och emalj.

Utropspris
200 EUR