MATSALSGRUPP, 9 delar, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Gråmålade, dekor av bla bronserade hörnfleuroner. 8 stolar med genombruten ryggbricka samt blomdekor. Kopplade ben. Matbord med två iläggskivor, L 140 (48x2), B 100, H 76.

Senare klädsel. Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
6 000 SEK