SOFFBORD, "Superellips", Piet Hein & Bruno Mathsson för Fritz Hansen, Danmark, 1988.

Bok. Förkromade spännben. Etikettmärkt och stämpelmärkt. L 135, b 89, h 53.

Bruksslitage och mindre fanérskador.

Utropspris
3 000 SEK