BORDSPENDYL, mässing, Louis XV stil, 1900-talets början.

Bronserat. Rik dekor av akantusblad och snäckor. Rund urtavla med romerska siffror. H 41. Nyckel finns.

Slitage. Urtavla med sprickor. Ej funktionstestad. Pendel finns. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 SEK