GALLERSKÅLAR, 3 st, porslin, Berlin, omkring sekelskiftet 1900.

Korgformade med genombrutna sidor, handtag, blomsterdekor i plastik samt bemålning. Diam 17-21, h 9-10.

Slitage, nagg, avslag, mellanskålen med större kantskada.

Utropspris
4 000 SEK