SKULPTUR/LJUSSTAKE, keramik, sign. och dat. Heljä Liukko-Sundström 1991.

Nedre delen har dekor av rutfönster. Övre delen i form av en stiliserad blomma. Brun-/blåtonad samt svart glasyr. Svart fotplatta 12 x 12. H 36,5.

Smärre slitage.

Utropspris
300 EUR