Ljusblå glasyr med förgylld dekor. Omfattande 10 tekoppar med fat, 10 assietter, sockerskål, tekanna och mjölkkanna.
Smärre bruksslitage. 1 tefat med krackelyr. 1 assiett med missfärgning. Tekannans lock med invändigt nagg.