BIBLIOTEKSBORD, renässans/renässans stil, delvis 1600-tal.

Rak form, skiva i form av kistlock med spegelformade fält, intarsiadekor av bla solfjädrar i både trä resp ben. L 137, b 65, h 78.

Omarbetat, slitage, skador, kompletterat, repor, kantstött, sprickor.

Utropspris
4 000 SEK