SERVISDELAR, 58 st, porslin, "Koka", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1956-1988.

7 tallrikar, 5 djupa tallrikar, 5 assietter, 5 serveringsfat, 8 skålar, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 + 1 såskannor, 1 kanna, 1 serveringsskål, 1 + 1 karott, 1 lockburk, 6 äggkoppar, 6 kaffekoppar samt 6 tekoppar.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter. Några mindre nagg. Ett medföljande tefat samt ett lock.

Utropspris
4 000 SEK