MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

5 mattallrikar(diam 26), 4 förrättstallrikar, 5 dessertallrikar, 10 assietter (4 st 2:a sort), 6 djupa tallrikar, 6 sopptallrikar, 4 djupa desserttallrikar (2:a sort), 3 uppläggningsfat (l 25-34, 1 st 2:a sort), 2 karotter (1 st 2:a sort), 10 koppar med fat (2 st 2:a sort), 5 askfat, peppar- och saltkar, sockerruska (h 19), sockerskål med lock (2:a sort), tandstickshållare samt ett par ljusstakar.

Slitage. Pepparkar med spricka.

Utropspris
4 000 SEK