Herrur, manuell, datum, silverfärgad urtavla, plexiglas, diam 33mm, brunt läderband senare.
Ej funktionstestad. Smärre skador på urtavla. Repor på glas. Slitage o repor på boett, enstaka nagg. Senare krona.