FIGURINER samt VAS, 6 delar, stengods, Lisa Larson, 1900-talets andra hälft.

Adam, liten ur serien "Adam och Eva". Isbjörn och räv ur serien "Skansen", Syd ur serien "All världens barn" och sparbössa "Sträng" samt balusterformad vas. H ca 7-15.

Slitage. Krackeleringar. Nagg. Stötskador. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK