STOP, 4 st, tenn, bla Erik Wikgren, Nyköping, 1837.

Tre konade med linjär dekor, en stämplad Erik Wikgren, Nyköping, 1873. Andra bär otydliga stämplar svenska och möjligen utländska. En cylinderformad med vegetativ dekor, otydliga stämplar. Alla bär siluettporträtt av regenter på lock, både svenska och utländska, troligen 1800-tal. H ca 18-22.

Slitage. Repor. Bristningar. Lagningar. Bucklor. Nagg. Sprickor. Anlöpningar.

Utropspris
2 000 SEK