Allmoge
332689

FÅLLBÄNK, allmoge, 1700/1800-tal.

Vitmålad. Skuren dekor av bandfläta och girlander. Löst lock, utdragbar underdel. L 190.

Senare bemålning. Slitage och fläckar. Smärre repor.

Utropspris
3 000 SEK