BORDSLAMPA, modell 2349 "Kinabollen". Josef Frank, Svenskt Tenn. 1900-talets slut.

Mässing, tredelad fot, vit tygskärm. Höjd 60 cm.

Skadad skärm, repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK