333289

TABURETT, gustaviansk, sent 1700-talets.

Rektangulära, vitmålade, svarvade ben med kannelyrer, överkragning och fleuroner. Stoppade sitsar.

Slitage. Märken och repor. Senare bemålning. Senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK