BOKHYLLA, Wirserums Nya Möbelfabrik, Hultarp, 1900-talets mitt.

Teak med svärtade gavlar. Underdelar med skjutdörrar och hyllinredning. Upptill hyllplan, totalt elva st, varav ett har belysning. L 250, b 42, h 165.

Bruksslitage, skador, fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK